Mirkóczki Ádám, a Jobbik szóvivője péntek esti közleményében hangsúlyozta, hogy a Külügyminisztérium előtt pénteken tartott rendezvény a Jobbik részvétele nélkül zajlott le. A Jobbik szerint „a zavaros hátterű eseményt úgy próbálták felhasználni egyesek saját politikai karrierjük építésére, hogy miközben a szabadidejük nagy részében a Jobbik megosztásán munkálkodnak, addig most pártunk farvizén próbálnak szereplési lehetőséghez jutni”.
Mint írta: álláspontjuk továbbra is az, hogy „a cionizmus ellen ésszel kell harcolni, nem eszetlenül és nem cirkusszal”. A Jobbik szerint viszont a tüntetésen történtek inkább „a cionizmus világméretű, manipulációra, hamisításra és lejárató kampányokra épülő” lényegét szolgálták.
„A Jobbik nem kér sem az ész nélkül, a farvizén szereplési lehetőségre ácsingózó önjelöltekből, sem pedig a Hit Gyülekezetétől a Fideszig terjedő, 22 éve nácizó-antiszemitázó, magyarellenes nagykoalícióba tömörült szervezetekből” – fogalmaztak. A Jobbik azt írta, hogy nem a származást nézik, hanem a tetteket, de továbbra is szeretnék megtudni „az esetleges nemzetbiztonsági kockázatok miatt, hogy az ország vezetői és parlamenti képviselői közül, ki milyen második állampolgársággal rendelkezik”. A Jobbik szerint ez nyilvános adat, és mint írták: más országokban, például Izraelben és az Egyesült Államokban is szigorúan szabályozzák ezt a kérdést.
A Kárpát Haza Őrei Mozgalom és a Gárdaszövetség által a Külügyminisztérium elé szervezett cionizmusellenes megmozduláson a zászló felgyújtása közben „Mocskos zsidók” és „Auschwitzba velük!” kiáltások hallatszottak. A rendezvényen több mint százan vettek részt, közülük többen elkísérték a rendőrség által előállított, volt jobbikos képviselőt a járőrautóhoz.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) péntek este honlapján azt írta: a II. kerületi Bem téren a Külügyminisztérium elé bejelentett rendezvényről garázdaság elkövetésének megalapozott gyanúja miatt a rendőrök előállították Lenhardt Balázs országgyűlési képviselőt. „Az előállított képviselő mentelmi jogáról nem mondott le”, meghallgatását követően elhagyta a rendőrkapitányság épületét – tették hozzá.
A Külügyminisztérium közleményében azt írta: elítélik a szélsőjobboldali tüntetés során elhangzott szégyenletes, uszító és kisebbségellenes beszédeket és megnyilvánulásokat. A tárca felháborítónak nevezte, hogy az esemény során egy külföldi állam nemzeti zászlóját elégették, amit a tárca „egy ország, egy nép elleni gyűlölet keltésére alkalmas cselekedetnek tart”, és a leghatározottabban visszautasítja a rasszizmus, az antiszemitizmus és az idegengyűlölet minden formáját. „A magyar kormány mindenkor garantálja a hazánkban élő vallási vagy más kisebbségek jogait, és minden tőle telhetőt megtesz biztonságukért, azért, hogy emberi méltóságukban ne érhesse őket sérelem” – tette hozzá a külügyi tárca.